2003 rok to data powstania Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. Stworzyło ją 10 osób, z młodo powstałego departamentu IT. Projekt został stworzony w zaledwie pół roku. Już pierwszego dnia system wymiany informacji o dłużnikach przydał się pierwszemu klientowi. System KRD ulega ciągłym innowacyjnym zmianom, które pomagają w zaspokojeniu potrzeb klientów, proponują im najnowsze technologie.
Dodatkowym atutem jest zgodność z aktualnymi rozporządzaniami prawnymi. Działalność KRD jest oparta o ustawę z tego samego roku, w którym powstała (2003) - Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Klienci mają pewność, że zgodność prawna KRD jest stuprocentowa.
System wymiany informacji gospodarczych połączył w jedno wszystkie gałęzie gospodarki.2010 rok w sektorze Krajowego Rejestru Długów umożliwił korzystanie ze stworzonego systemu osobom fizycznym, gminom, jak i wtórnym wierzycielom. KRD przechowuje i przyjmuje oraz udostępnia informacje - zgodne z ustawą jaką reprezentuje - danych gospodarczych. Przedsiębiorstwa do bazy KRD wysyłają wszelkie informacje o dłużnikach. Baza więc jest codziennie aktualizowana, a więc wiarygodna. Dłużnicy przestają być anonimowi, a korzystają na tym firmy, które są w stanie zweryfikować swojego kontrahenta czy klienta, zanim podejmą z nim współpracę.
Zobacz również: krajowy rejestr długów opinie, informacje, raporty
2008 rok przyniósł Krajowemu Rejestrowi Długów wpis do księgi członków Stowarzyszenia Dostawców Informacji o Kredycie Konsumenckim. 2013 rok przyniósł KRD członkostwo w Polskim Związku Pracodawców Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych, działających przy PKPP Lewiatan. KRD jest wiarygodny tym bardziej, że posiada certyfikat ISO 9001:2008 oraz ISO/IEC 27001:2013, które kontrolują BSI Management sp. z o.o. oraz ANSI-ASQ National Accreditation BOARD.