piątek, 16 grudnia 2016

Jak wystroić wnętrze na święta?Aromatyczny zapach domowych wypieków, krzątający się gorączkowo po nim domownicy, pakowanie prezentów przy świetle migoczących świec, przyozdabianie stołu i choinki – wszystko po to, aby w mieszkaniu zapanował magiczny nastrój świąteczny i wszyscy mogli wspólnie zasiąść do wigilijnej uczty. Okazuje się, że dekoracje świąteczne odgrywają w czasie świąt szczególną rolę. Jak więc wystroić wnętrze na święta?


Poczuj magię świąt, wprowadzając do mieszkania dekoracje bożonarodzeniowe


Tradycyjne ozdoby świąteczne typu stroiki i girlandy z ostrokrzewu i jedliny w odcieniach czerwieni i zieleni nadal nie wychodzą z mody, gdyż świetnie pasują do aranżacji wnętrz urządzonych w stylu klasycznym. Najważniejszym punktem programu podczas dekorowania mieszkania na święta Bożego Narodzenia jest oczywiście choinka. Jednak warto poeksperymentować z jej wyglądem, a mianowicie postawić na oryginalne ozdoby w postaci złoconych orzechów, czerwonych jabłek, ozdób z papieru czy też aniołków z masy solnej. Tego typu dekoracje można przygotować własnoręcznie lub kupić w najróżniejszych wzorach i kolorach. Warto już przed świętami wyposażyć się we wstążki, świece oraz tea lighty.


Jak podkreślić świąteczny nastrój?


Święta bożego narodzenia są wyjątkowym okresem, na który czekają z niecierpliwością nie tylko dzieci, ale także dorośli. Oprawa świąteczna, na którą składają się pięknie nakryty stół, przystrojona bogato choinka oraz kolorowe dekoracje i ozdoby świąteczne sprawia, że Wigilia staje się odświętnym i uroczystym dniem, który pozostaje na dług w pamięci.

Ozdobami świątecznymi warto udekorować także okna. Na karniszach można zawiesić girlandy z małymi lampkami czy też przywiązać do niego bobki i kryształy na wstążkach. Z kolei na parapecie można postawić świąteczne świeczniki, aniołki z masy solnej oraz tea lighty w towarzystwie gałązek, szyszek i kwiatów.

Oprócz dekoracji samego stołu można także powiesić świąteczne ozdoby nad nim. Sprawdzą się tutaj szklane sople oraz gwiazdy zamocowane do żyrandola. Można także pokusić się także o zrobienie podwieszanego stroika.