czwartek, 12 stycznia 2017

Sklepy vintage zyskują coraz większą popularność


W obecnych czasach, kiedy sklepy sieciowe znajdują się niemal na każdym kroku nie trudno odnieść wrażenie, że wyglądamy tak jak wszyscy.  Warto zmienić ten utrzymujący się od lat trend i zacząć kompletować swoje stylizacje w sklepach vintage, które często nazywane są po prostu second handami.

Sklep vintage to bez wątpienia idealne miejsce do szukania prawdziwych ubraniowych cudeniek, które wyróżnią z tłumu i sprawią, że każda stylizacja będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Od dawna wiedzą już o tym kobiety mieszkające po drugiej stronie Atlantyku. Co więcej, również Europejki, które do tej pory unikały takich sklepów, coraz częściej zaczynają je odwiedzać.

Czym tak naprawdę jest vintage?


Za naszą zachodnią granicą kupowanie ubrań w sklepach vintage jest niesłychanie modne i dość często idzie również w parze z naprawdę rewelacyjnym gustem danej osoby. Warto również pamiętać, że w takich miejscach można również znaleźć niebanalne ubrania znanych projektantów za nieporównywalnie niskie kwoty.

W jaki sposób kupować w sklepach vintage?Mnóstwo kobiet robiących zakupy w second-handach, popełnia dość duży błąd, kupując cokolwiek tylko dlatego, że jest tanie. Warto zatem poznać kilka prostych zasad, którymi powinna się kierować prawdziwa wielbicielka sklepów vintage.

Ubrania powinny być w dobrym stanie bez widocznych plam, przebarwień czy dziurek. Chodzi przecież o to, aby wyglądać schludnie i szykownie, a nie niechlujnie. Warto szukać znanych marek oferujących ubrania dobrej jakości. Niekiedy można tam znaleźć "perełki" takich marek jak Prada, Gucci, Versace czy Dolce & Gabbana.
Należy także pamiętać, że kluczem do sukcesu jest wytrwałość w przeglądaniu półek i wieszaków.