sobota, 18 marca 2017

Seks i stres

Seks i stres

Stres towarzyszy każdemu z nas. Po prostu żyjemy w takich czasach, gdy stres nam towarzyszy na co dzień, aczkolwiek musimy podkreślić to, że powinniśmy zrobić wszystko, aby się mu nie poddawać. Stres może mieć bardzo niekorzystny wpływ na różne aspekty w naszej codzienności, na różne elementy naszego codziennego życia. Między innymi możemy w tym miejscu wskazać na taki aspekt, jakim jest sfera seksualna.
Ciągły stres, któremu jesteśmy poddawani, może mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasze życie seksualne, może znacznie obniżać nasze libido, może powodować, że nam się odechciewa, że jesteśmy ciągle zmęczeni. Najlepszym sposobem na to, aby poprawić sytuację jest ograniczenie wpływu stresu na naszą codzienność, aczkolwiek oczywiście nie jest to takie proste, aczkolwiek na pewno często mogło by się to wiązać z radykalną zmianą trybu życia. 


Czy stres wpływa na seks?


Nie każdy na to się decyduje, aczkolwiek na pewno w kontekście naszego udanego życia seksualnego jest to po prostu konieczne. Seks i stres to dwa pojęcia, które mają na siebie wpływ, które są ze sobą połączone. Jak najmniejszy stres to jednocześnie bardziej udane życie seksualne i niewątpliwie warto o tym głębiej pomyśleć. Udane życie seksualne na pewno zależy od bardzo wielu różnych aspektów, aczkolwiek na pewno to ów stres jest tym głównym, który może nam odebrać ochotę na wiele, może nam odebrać ochotę na seks, co oczywiście może nas niepokoić, co jak najbardziej powinno nas niepokoić, aczkolwiek nie tylko. Powinno nas to bowiem również skłonić do zmiany pewnych zachowani, do zmiany naszego trybu życia.