sobota, 18 marca 2017

Seks przygodny

Seks przygodny

Seks to sfera życia przeznaczona dla dwojga odpowiedzialnych ludzi. Musimy bowiem w sposób jasny zaznaczyć to, że seks wiąże się nie tylko z bardzo dużą przyjemnością, ale ponadto również musimy wskazać na to, że seks wiąże się z pewnym zagrożeniem, z pewnymi określonymi zagrożeniami. Jak wiadomo, poprzez niekontrolowane stosunki seksualne, poprzez przygodny seks, poprzez zmienianie partnerów seksualnych możemy zachorować na różne poważne schorzenia.
Mowa o takich schorzeniach, które można w krótkim czasie wyleczyć, ale jednocześnie także należy wskazać na inne choroby przenoszone drogą płciową, które mogą nam znacznie bardziej skomplikować naszą codzienność. Mówimy w tym miejscu o HIV, aczkolwiek to na pewno nie jest jedyna choroba przenoszona drogą płciową. 

Ryzykowny seks


Bez wątpienia zatem należy dbać o to, aby nie uprawiać seksu przygodnego, aby znać swojego partnera, swoją partnerkę seksualną. Warto po prostu uprawiać seks z osobą, z którą jesteśmy w stałym związku, co znacząco ogranicza możliwość zachorowania na różne choroby związane z naszą sferą intymną. Seks przygodny niesie za sobą pewne emocje, duże podniecenie i można mówić o bardzo pozytywnych doznaniach, które jednakże mogą mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Sami musimy zatem wybrać, co będzie dla nas lepsze, co będzie dla nas ważniejsze. Pamiętajmy o tym, że seks przygodny na pewno nie jest czymś dla nas zdrowym, na pewno nie można go postrzegać w pozytywnych aspektach, gdyż po prostu nie jest on bezpieczny.